Francesco Scognamiglio Fall – Winter 2015/16

Francesco Scognamiglio Fall - Winter 2015/16

Nie zdarza się to często, ale czasami Haute Couture przedziera się nawet do codziennych wiadomości. Dzieje się to przy okazji takich wydarzeń jak MTV Video Music Awards. Zdjęcia z tej imprezy pojawiły się w każdym serwisie informacyjnym i właśnie tam zauważyłam piękną suknię Beyonce zaprojektowaną przez Francesco Scognamiglio. Dzisiaj mam dla Was jesienno – zimową kolekcję tego projektanta.

Czytaj dalej

Vera Wang Fall 2016 – ewolucja bezy i gossip girl

 

Vera Wang Fall 2016 - ewolucja bezy i gossip girl

Pamiętacie swój gust sprzed dziesięciu lat? Albo chociaż pięciu? W moim wiele się zmieniło i patrząc wstecz sama się dziwię jak ja mogłam się tak ubierać. Do niedawna myślałam, że tak jak ze słabości do moro, z Very Wang już wyrosłam i został mi tylko sentyment do jej lekko bezowych kreacji. Tak jak do Gissip Girl. Całe szczęście moda tej projektantki też się zmieniła i to w dobrą stronę.

Czytaj dalej

Zen Garden Viktor & Rolf

Zen Garden Viktor & Rolf

Mieliście kiedyś ochotę okryć się czymś, zastygnąć i udawać przez chwilę, że niczego na zewnątrz nie ma? Ta potrzeba kierowała  Viktorem Horstingiem i Rolfem Snoerenem, gdy tworzyli kolekcję Zen Garden, która ukazała się w 2013 roku. Możecie nazywać tę czynność jak chcecie: medytacją, chwilą dla siebie lub po prostu myśleniem, ale czasami musimy się zatrzymać, choćby tylko po to by nie zwariować.

Czytaj dalej

SEIJAKU – Iris van Herpen

SEIJAKU - Iris van Herpen

Zbyt duża ilość filozofii w modzie mnie nudzi. Mam do niej identyczne podejście jak do innych dziedzin sztuki. Uważam, że dzieło powinno bronić się same, bez budowania wokół niego teorii. Kolekcja SEIJAKU Iris van Herpen nie potrzebuje wytłumaczenia. Jej tytuł i to co się za nim kryje jest dodatkowym smaczkiem dla osób, które nie będą chciały ograniczać się tylko do patrzenia.

Czytaj dalej

Valentin Yudashkin – rosyjskie Haute Couture

 

Valentin Yudashkin - rosyjskie Haute Couture

Już jakiś czas nie było tutaj drapieżnego haute couture, ale dzisiaj nadrobimy te zaległości. Valentin Yudashkin to rosyjski projektant, który funkcjonuje na rynku zachodniej mody od 1987 roku. Nie wiem, czy tylko mnie się tak wydaje, ale e jego kreacjach można dostrzec skąd pochodzi. Może to przez wykorzystanie futra i krój rękawów, który przypomina mi kostiumy z „Anny Kareniny”.

Czytaj dalej