Carolin Holzhuber A/W 2016

Carolin Holzhuber A/W 2016

Gdyby Mondrian zabrał się za projektowanie butów to pewnie wyglądałby jak te Carolin Holzhuber, tylko w błękicie, żółci i czerwieni. Po kolekcji w której każda para butów składała się z dwóch linii i pełnej dziwnych wycięć czas na geometryczną instalację do chodzenia.

Ludzie są tacy okrągli. Nie dosłownie, ale w naszej budowie nie ma kątów prostych. Pewnie dlatego podobają mi się geometryczne rzeczy w modzie. Trafia do mnie kontrast i nowe podejście do znanych elementów. Carolin Holzhuber zreinterpretowała ideę platformy. Całe podparcie jej butów zostało ograniczone do kostki pod palcami i słupka w okolicach kostki. Nawet sznurówki wiąże się tutaj inaczej mocując je do przedłużenia obcasa.

Do góry nogami

Inny rodzaj podstawy przypomina konstrukcję, w której chodzi się na podeszwie, a obcas i cholewka jest powyżej. Taki układ w połączeniu z dużą ilością wycięć daje spektakularnie nowoczesne wrażenie. Podoba mi się idea przyświecająca także poprzednim liniom butów tej projektantki. Jej modele dopiero w połączeniu z kobietą, która je nosi stają się kompletne.

Poprzednie kolekcje tej projektantki znajdziecie tutaj i tutaj.

Carolin Holzhuber A/W 2016

Carolin Holzhuber A/W 2016

Tak jak na resztę butów z tej kolekcji mogłabym tylko patrzeć i w pełni by mnie to usatysfakcjonowało, tak te które widzicie poniżej chętnie bym przymierzyła i spróbowała przejść kilka metrów.

Carolin Holzhuber A/W 2016

Carolin Holzhuber A/W 2016

Carolin Holzhuber A/W 2016

Źródła:

http://www.carolinholzhuber.com/

 • Artystyczne te projekty i tylko tyle bo do chodzenia czy nawet samego stania się nie nadają no ale nie takie ich przeznaczenie, ze wszystkiego można zrobić „sztukę” 😉

 • Czasami się zastanawiam, dla kogo taka moda jest tworzona… Bo na pewno nie dla zwykły, szarych ludzików.
  Fakt, co innego, jeśli mogę postrzegamy przez pryzmat sztuki, a pokazy kolekcji – jako wystawy dzieł.

 • Nieidealna Anna

  Pomysł ciekawy, ale ja w tym chodzić ?:D

 • Muszę przyznać, że bardzo pomysłowe, ale czy ładne? to już ciężko mi się zdecydować :D. Inna kwestia to jak w tym chodzić ? 😉

 • samira

  Niesamowite 😀