Odkrycia kwietnia – Social Network, Królowe Krzyku, Człowiek Nietoperz i Wiedźmin 3

Odkrycia kwietnia

Moje kwietniowe odkrycia są bardzo różnorodne, bo znajdziecie tutaj dwa seriale, dwie książki, film, który powinnam poznać już dawno temu i grę w którą, jak każda fanka Sapkowskiego, musiałam zagrać. Koniecznie pochwalcie się co ciekawego widzieliście w tym miesiącu.

Odkrycia kwietnia

Ten serial to takie lekkie oszustwo z mojej strony, bo jeszcze go nie skończyłam, ale dawkuję go sobie i nie umiem się doczekać chwili, w której sprawdzę, czy przewidziałam kto jest mordercą. Ta produkcja łączy konwencję filmu o bractwie studenckim w skrajnie przerysowanej formie z kryminałem, w którym leje się tak wiele krwi, że to aż śmieszne. Jeżeli lubicie modę na ekranie to musicie obejrzeć ten serial, a dla nieprzekonanych dodam, że pracowali nad nim twórcy American Horror Story.

Dzienniki gwiazdowe

Lubię Lema, więc jego kolejna książka także trafiła w mój gust. Autor potrafi podejmować ciężkie, egzystencjalne tematy z lekkim sarkazmem, za który bardzo go cenię. To cykl opowiadań, można znaleźć wiele odwołań do historii, które można też przełożyć na naszą aktualną rzeczywistość.

Odkrycia kwietnia

Dość egzotyczny serial produkcji Netflixa opowiada o Kimmy, która przez 15 lat była więziona w bunkrze przez psychopatycznego kaznodzieję. Akcja zaczyna się w chwili, gdy FBI ją uwalnia, a Kimmy postanawia nadrobić stracony czas. To świetna komedia w 25 minutowych odcinkach, która poprawiała mi humor po ciężkim dniu. Stworzyła ją Tina Fey znana ze swoich komediowych kreacji.

Człowiek nietoperz

Nie czytam książek Jo Nesbo po kolei, ale kiedyś musiałam poznać pierwszą powieść o Harrym Hole. Na początku ciekawszym od serii zabójstw w Australii wydaje się prywatne życie głównego bohatera, ale z czasem akcja nabiera tempa.

Odkrycia kwietnia

W trzecią część wiedźmina zaczęłam grać już jakiś czas temu, ale dopiero w tym miesiącu udało mi się go skończyć. Niesamowicie się wciągnęłam, chociaż zdarzały się przydługie zadania, bo ile można jeździć konno? Poruszające jest to, że od naszych wyborów zależ los poszczególnych postaci, ale często dowiadujemy się o tym dopiero po czasie. To jedna z takich gier, w które trzeba zagrać i zobaczyć jej misterną konstrukcję na własne oczy.

Social Network

To jeden z takich filmów, który widzieli już chyba wszyscy poza mną. W kwietniu udało mi się nadrobić zaległości. W tej historii było bardzo dużo gadania, ale jest to uzasadnione, gdy połowa akcji dzieje się podczas składania zeznań, mimo tego film się nie dłużył. Dobrze wiedzieć jak powstało coś, co całkowicie zmieniło nasze podejście do komunikacji.

Poprzednie odkrycia znajdziecie tutaj, tutaj i tutaj.

 • Nigdy nie słyszałam o tym serialu z Kimmy Schmidt, ale zaciekawiłaś mnie tym bardzo. Z chęcią zobaczę czy mi się spodoba 🙂
  Przerażające jest to, że są tacy psychopaci na świecie (bo chociaż to serial, to takie rzeczy się zdarzają na co dzień).

  • Teraz jak netflix jest w Polsce to jest co oglądać ?

 • Powoli wdrażałam się w książki Jo Nesbo, początkowo trudno mi szło, ale z czasem można powiedzieć, że się zaaklimatyzowałam. 🙂

 • Jo Nesbo jest super:) Wiedźmin zresztą też i w wersji książkowej i jako gra:) Szkoda, ze film skiepszczony…czekam na amerykańską super produkcję:P

 • AniaGotuje.pl

  Ja ostatnio szaleję na punkcie seriali.. 🙂 A jak wiem, że mam kilka sezonów do obejrzenia.. 🙂

 • Hmmm komedia bazująca na takim tragicznych wydarzeniu, jak uwięzienie w bunkrze… Ciekawe 😉

 • Edyta moj-kawalek-podlogi

  Nie słyszałam o tej komedii. Chociaż połączenie uwięzienia w bunkrze przez 25 lat i komedii wydaje mi się dość karkołomnym połączeniem 😉

  Nesbo bardzo lubię. Nawet mimo alkoholizmu przekonuje mnie też postać Harrego Hole’a. Z chęcią sięgam po książki autorstwa Jo.

 • Pingback: Odkrycia czczerwca - Amy, Yves Saint Laurent i moje guilty pleasure - The Odd Shoes()