Biofuture Anastasia Radevich

Biofuture Anastasia Radevich

Jeżeli przyszłość ma wyglądać jak buty Anastasii Radevich to już teraz nie mogę się jej doczekać. W butach tworzących kolekcję Biofuture widać wolność i konsekwentną wizję, której projektantka pozostaje wierna do końca.

Poprzednie kolekcje Anastasii miały równie sugestywne nazwy: DREAMFALLLost civilizationsKinetik. Tak, jak w tym przypadku, projektantka wykorzystuje materialną formę obuwia do przemycenia metafizycznych pytań.

Biofuture to połączenie ręcznie szytej cholewki z obcasem modelowanym 3D. Góra butów jest wykonana z tradycyjnych materiałów, takich jak skóra czy futro, ale podstawą jest drukowane tworzywo. Wszystkie modele w tej kolekcji łączy bardzo smukła sylwetka, którą zakłócają tylko wstawki z futra, oraz obcas kształtem nawiązujący do kolców lub konstrukcji składającej się z pazurów.

Chociaż w założeniu ta linia ma być obrazem przyszłości to jest w niej coś pierwotnego. Chcielibyście częściej spotykać takie buty w sklepach i na ulicy, czy to zbyt duża ekstrawagancja?

Biofuture Anastasia Radevich

Model poniżej to mój faworyt, podoba mi się ta faktura znajdująca się pomiędzy połyskiem, a matem. Długość do kostki i okrągły nosek to jedno z moich ulubionych połączeń. Motyw, który widać na froncie, przypomina mi uroczą ośmiorniczkę.

Biofuture Anastasia Radevich

Przy drapieżnej podstawie poprzedniego modelu ten niebieski wygląda jak jego bardziej puszysty brat, ale za to ażurowa góra jest imponująca.

Biofuture Anastasia Radevich

Biofuture Anastasia Radevich

Biofuture Anastasia Radevich

Biofuture Anastasia Radevich

Źródła:

http://anastasiaradevich.com/

 • My Home Rules

  Piękne, unikalne i awangardowe. Do takich butów wystarczy włożyć prostą sukienkę i wygląda się jak milion dolarów.

  • Zgadzam się, te buty robią całą stylizację ?

 • Bardzo piękne buty, mają w sobie tyle klasy, kobiecości, unikalny styl. 🙂 W zasadzie już nic do nich nie potrzeba. 😉

 • Jola | Katsunetka

  Wow, niesamowite buty. W takich bym nie chodziła, a postawiła na półce jako ozdobę.

 • Create your travel

  Nie moja bajka, jedynie nad niebieskimi bym się zastanowiła. Jak dla mnie buty bardziej sprawdzą się na wybiegach i w sesjach zdjęciowych, na co dzień już niekoniecznie. 🙂

 • włóczykijka

  w życiu bym takich nie włożyła – śmierć na miejscu murowana! 😀 ale te z motywem mchu bardzo mi się podobają!

  • Wiedziałam, że coś mi ten wzór przypomina, ale nie umiałam tego nazwać ?

 • Kaś

  Jak każda kobieta kocham buty . Te w mojej szafie też by się rozgościły 🙂

 • A mnie się buty zupełnie nie podobają – uwielbiam szpilki i buty na wysokich obcasach, ale te łączą dwie wady obydwu typów – w rzeczywistości są cienkie, więc mniej wygodne, ale nie wyglądają smukło.

  • Ciekawe spostrzeżenie, te obcasy nie mają smukłości szpilek ?

 • Hai Le

  Te modelowane obcasy są wspaniałe. Mam nadzieję, że czasy, kiedy pozwalający uniknąć takie cuda technologia druku 3d będzie na tyle tania, że podobne modele będą ogólnodostępne <3