Szkicownik nr 5

Szkicownik nr 5

W piątej części Szkicownika znajdziecie wszystkie techniki, w których ostatnio zdarzyło mi się tworzyć. Większość rysunków powstała cyfrowo, ale w ramach tej formy też testowałam różne narzędzia. Portret powyżej to mój pierwszy rysunek w Photoshopie. Dopiero się go uczę, ale już podoba mi się ilość możliwości jakie ma ten program.

Dużo dzisiejszych szkiców ma linearny charakter. Podziwiam ludzi, którzy w trzech liniach są w stanie narysować portret podobny do człowieka. Powoli zaczynam odgadywać o co chodzi z włosami i coraz rzadziej ta część rysunku przypomina chaotyczną plątaninę kresek, chociaż to też się zdarza.

Macie jakieś doświadczenia z Photoshopem i jeśli tak to jak się go uczyliście? W sieci jest tyle materiałów, że nie wiem od czego zacząć.

Poprzednie części szkicownika znajdziecie tutaj.

W końcu przeszłam Wiedźmina 3. Po tylu godzinach poświęconych na jej odnalezienie, musiałam narysować Ciri. To świetny przykład na to, że są blizny, które nie szpecą tylko dodają charakteru.

Szkicownik nr 5

Szkicownik nr 5

Posłuchałam rady i zaczęłam na wykłady nosić czyste kartki. Lubię formę cyfrową, ale kreska robiona długopisem też ma swój urok.

Szkicownik nr 5

Moje pierwsze nieśmiałe próby z kolorem widzicie poniżej. Zawsze jakoś bardziej ciągnęło mnie to ołówka niż kredek.

Szkicownik nr 5

Tak bardzo spodobał mi się ten portret, że tydzień później ścięłam włosy do takiej długości.

Szkicownik nr 5

Szkicownik nr 5

Szkicownik nr 5

Szkicownik nr 5

 

Szkicownik nr 5

Szkicownik nr 5

 • Chyba najbardziej podoba mi się czwarty rysunek od dołu:) Sama zaczęłam od szkicowania ołówkiem, teraz uczę się kolorować i romansuję trochę z akwarelami. Rysowanie w photoshopie jak na razie mnie nie pociąga, ale może to na razie kwestia czasu;)

 • Zofia Filipowicz

  Czy ja tu widzę Keirę Knightley, czy mnie wzrok myli? ;> A poza tym, to 6,8,10 to moja ulubiona z Twoich technik – nie wiem, jak się nazywa, ale jej ‚minimalizm’ do mnie przemawia.

  • Tak, to ona, ale wolałam nie podpisywać, bo pewnie wtedy nikt by jej nie rozpoznał ?

 • Ciri to moja ulubiona postać z Wiedźmina 🙂 a z rysunków najbardziej podoba mi się ten pierwszy tytułowy, potem piąty od dołu i dziewczyna w filetowej sukni.

 • MalikaYasmina

  Gdybym tylko ja tak potrafiła…:) Wszystkie rysunki mi się podobają, ale szczególnie przypadł mi do gustu 4 od dołu.

  • najważniejsze to się nie zrażać 🙂 też kiedyś nie umiałam

 • Maugo Ron

  Od jakiegoś czasu myśle o zakupie tabletu do rysowania, jakiego używasz ? Czy jesteś zadowolona?

  • Używam Wacom Intuos Art i jestem bardzo zadowolona po poł roku praktyki. Fajnie współpracuje z photoshopem i mają tam zniżki dla studentów i nauczycieli ?

   • Maugo Ron

    Dzięki 🙂

 • Pingback: Szkicownik nr 6 - The Odd Shoes()