Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Już kilka miesięcy temu poznaliśmy kolory, które będą dominować w 2016 roku. Odcieni Rose Quaetz i Serenity póki co nie widać na ulicach, ale dzisiejsza kolekcja Versace Fall 2016 świadczy o tym, że to tylko kwestia czasu. Prognozy Pantone są jak samospełniające się przepowiednie i prędzej czy później stają się rzeczywistością.

Ani błękit, ani brudny róż nie należy do moich ulubionych kolorów, ale już niedługo wszędzie będzie ich pełno. Od ubrań, przez sprzęt, kolor samochodów, po makijaż i dekorację wnętrz. Donatella Versace zinterpretowała ten trend w bardzo autonomiczny sposób. Udało jej się uniknąć mdłości, którą groziłoby zestawienie tych odcieni w surowej postaci.

Chociaż cześć tej kolekcji jest bardzo elegancka, to nie umiem się oprzeć wrażeniu, że jednocześnie jest sportowa. Szczególnie, gdy wszędzie widzę zamki błyskawiczne.

Przedłużeniem całego założenia Donatelli są buty, które także zdobią zamki błyskawiczne, ostre noski, akcenty kolorystyczne i połączenie faktur o różnym wykończeniu. Poza szpilkami o standardowej długości znajdziemy tutaj kitten heels – obcasy o wysokości od 3,5 do 5 centymetrów, które bardzo lubię. Z jednej strony zmieniają proporcje sylwetki delikatnie ją wysmuklając. Zmuszają do wyprostowania się i poruszania się jakbyśmy miały obcasy, ale dobrze zaprojektowane są wygodne jak buty z płaską podeszwą.

Uwielbiam patrzeć na kobiety poruszające się w 12 centymetrowych szpilkach, ale moje stopy wolą bardziej przyziemne obcasy. Jaką wysokość butów lubicie najbardziej nosić, a jaką oglądać?

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Źródła:

http://www.vogue.com/fashion-shows/fall-2016-ready-to-wear/versace

 • Magdalena N.

  Kolekcja bardzo mi się podoba. Jeżeli chodzi o wysokość to najlepiej do 10 cm, natomiast zazwyczaj płaskie, bo najwygodniejsze 🙂

 • Aleksandra Stromecka

  Ja też pierwsze co pomyślałam, widząc nową kolekcję Versace to, że jest dość sportowa, ale… nadal mocno kobieca. Z resztą od kilku już sezonów uwielbiam ubrania wychodzące od Donatelli.
  Buty najlepiej choć na małym obcasie – najlepiej 8 cm, później już staje się zbyt wysoką tyczką. 😉

 • Akurat brudny róż lubię, więc się tak nie załamuję. Niech króluje póki ma swoją chwilę.

 • Strasznie podoba mi się połączenie kolorów. Niby kolorowo, a mimo wszystko wszystko wygląda na stonowane i nie „krzyczy”. Fajne.

 • Zastrzyk inspiracji

  Jak dla mnie strój z pierwszego zdjęcia miażdży wszystko! 🙂

 • Ja akurat prawie płaskie buty, ze względu na wzrost 🙂 A kolekcja faktycznie trochę sportowa 🙂

 • Kiedyś, wielkie domy mody i projektanci wpływali na nasze poczucie estetyki i wyczucie smaku, obecnie (kiedy oglądam właśnie takie kolekcje) nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż jest dokładnie na odwrót :(. Na szczęście są ośrodki „sztuki mody”, które tym wpływom nie ulegają. Cóż… nigdy nie byłam zwolenniczką włoskiego temperamentu 😉

 • ja niestety uwielbiam płaskie baletki, chociaż dużo ładniej oczywiście czuję się w szpilkach 🙂

 • My Home Rules

  Super kolekcja, całkiem w moim stylu. Błękit i brudny róz- super, wiosenne kolorki, Jeśli chodzi o szpilki to noszę tylko do 10cm, na wyższych nie dam rady.

 • Monika Fiszer

  z całej kolekcji podobają mi się jedynie płaszcze, na obcasach lubię chodzić około 7 centymetrowych, głównie w pracy w takich chodzę, na co dzień wybieram też płaskie buty, choć wyglądam w nich jak kaczuszka

 • Właśnie taki styl bardzo mi odpowiada, tyle w nim kobiecości. 🙂