Odkrycia stycznia

http://theoddshoes.com/2016/02/odkryciastycznia/

W porównaniu do poprzednich dzisiejsze odkrycia będą dość dydaktyczne. Zapraszam jeżeli chcecie nauczyć się zasad światowej ekonomii, poznać kilka bajek w futurystycznym wydaniu i dowiedzieć się, dlaczego tym razem Leonardo DiCaprio musi dostać Oscara.

The Big Short

To opowieść o garstce ludzi, którzy pierwsi zorientowali się, że amerykański rynek hipoteczny jest jedną wielką bańką. Mimo tego, że już na wstępie wiadomo jak skończy się ta historia, to i tak nie można się od niej oderwać. Poza ciekawą narracją przemycono tutaj kilka ważnych ekonomicznych informacji serwowanych przez Anthonego Bourdaina i Selenę Gomez.

Odkrycia stycznia

Bajki robotów

Kolejna książka Lema, która pojawia się w odkryciach. To zbiór groteskowych opowieści utrzymanych w futurystycznym klimacie. Mimo oprawy autor opisał uniwersalne prawdy w wyjątkowo zabawny sposób.

Odkrycia stycznia

Sicario

Ten film to dwie godziny niespadającego napięcia. W tym czasie młoda agentka FBI musi zdecydować jak daleko jest w stanie się posunąć, by zniszczyć kartel narkotykowy. Ostra akcja nie zagłusza pytania o to jak bardzo możemy stać się źli wałcząc ze złem. Polecam szczególnie jeśli chcecie na chwilę zapomnieć o reszcie świata.

Karaluchy

Druga część przygód Harrego Hola dziejąca się w Bangkoku. Ten kryminał czytałam w formie słuchowiska jadąc samochodem i było ono tak przekonywujące, że prawie mogłam poczuć powiew gorącego smogu na twarzy. Sama fabuła bardzo mnie wciągnęła. Chętnie przeczytam coś jeszcze tego autora.

Odkrycia stycznia

Po tym filmie na jakiś czas będę mieć dość zimy, krwi i kowbojów. Historia jest oparta na faktach, chociaż ciężko było mi w to uwierzyć widząc scenę z niedźwiedziem. Mimo tego, że ten obraz zaliczam do tych cięższych to musicie go zobaczyć. Nie tylko z powodu roli Leo, ale i genialnych zdjęć zimowych krajobrazów.

Poprzednie odkrycia znajdziecie tutaj, tutaj i tutaj.

Widzieliście lub czytaliście coś ciekawego. Grypa uziemiła mnie na kilka dni i chętnie jakoś wykorzystam ten czas.

 • Kasia Maszkowska

  Jestem bardzo ciekawa Sicario słyszałam wiele pozytywnych opinii. A jeśli chodzi o Zjawę cóż nie do końca przypadła mi do gustu, owszem krajobrazy piękne ale sam film to chyba nie moje klimaty.

 • Krzysztof Kubik

  Witam, szybko i treściwie. Właśnie jestem przed obejrzeniem zjawy. Idę z dwóch powodów. Po pierwsze uwielbiam traperską tematykę. Po drugie, Emmanuel Lubezki jest bardzo utalentowanym operatorem. W tym filmie podobno całość kręcił przy zastanym świetle, co jest nie lada wyzwaniem.

  • Tak światło było tylko dzienne, więc czasami kręcili tylko 90 min dziennie

 • Zastrzyk inspiracji

  Słyszałam o Zjawie przeróżne opinie. Muszę ją zobaczyć w końcu na własne oczy 🙂

 • Jak na razie zaliczyłam tylko Sicario. Film faktycznie trzyma w napięciu i choć za bardzo nie lubię takiego kina, to ten przypadł mi do gustu. Również polecam! 😉

 • Lekko powaznie blog

  bylam na big short z kolezankami – siedzialy przerazone terminologią finansową. bo faktycznie – mega specjalistyczny jezyk wręcz uniwersytecki moze otumanić i nie kazdy zniesie, tym bardziej, ze sama fabula nie jest zbyt porywająca.

  • To jeden z takich filmów, gdzie trzeba się skupić żeby nadążyć, szczególnie gdy nie używa się na co dzień takiej terminologii 🙂

 • Gaga

  Ani jednego nie widziałam, czas nadrobić !

 • TheFiorka

  The Big Short i Sicario – oglądałam oba filmy i oba mnie zawiodły. Pierwszy z nich świetnie pokazywał to, co działo się w Stanach, ale totalnie mnie nie wciągnął. Za to w drugim zakończenie było niesatysfakcjonujące. Brakowało mi czegoś. Za to Zjawę wpisałam na listę koniecznie do obejrzenia! 🙂

 • Pingback: Odkrycia kwietnia - Social Network, Królowe Krzyku, Człowiek Nietoperz i Wiedźmin 3 - The Odd Shoes()