Space Invaders – Janine van den Bosch

Space Invaders - Janine van den Bosch

Chociaż na co dzień zadowalamy się seryjną produkcją i jest nam z tym całkiem dobrze, to od czasu do czasu odzywa się w każdym tęsknota za rzeczami robionymi ręcznie. Janine van den Bosch ze swoimi krótkimi kolekcjami butów idealnie trafia w potrzebę wyróżnienia się i posiadania czegoś unikatowego.

O Janine pisałam już tutaj, gdy wygrała Clarks Shoe Design Award w 2014 roku. Wizualnie kolekcja „Space Invaders” nie przypomina jej wcześniejszych projektów i z daleka wygląda jak luźny patchwork, ale okazuje się że całość jest bardzo przemyślana. Ta duńska projektantka łączy nowoczesne materiały z tradycyjnymi technikami ręcznego tworzenia obuwia.

W tej linii najbardziej podoba mi kontrast pomiędzy fakturami różnych materiałów i to że są utrzymane w neutralnej palecie kolorystycznej. Cieszę się, że wracają do łask stabilne obcasy. Nie licząc ostatniego modelu, który wcale nie ma tego elementu konstrukcji. Chociaż jest tutaj dużo różnych środków wyrazu to całość sprawia niemal minimalistyczne wrażenie.

Space Invaders - Janine van den Bosch

Najbardziej przypadły mi do gustu buty z pierwszego zdjęcia, ale te poniżej też wyglądają całkiem fajnie. Kojarzą mi się z latami siedemdziesiątymi, pewnie przez ten błysk na grubym obcasie.

Space Invaders - Janine van den Bosch

 

Ten model zdecydowanie bardziej przypomina statek kosmiczny niż buty. Z wszystkich materiałów składających się na tę kolekcję ten szary podoba mi się najbardziej. Mimo kolotu nie jest oczywisty.

 

Źródła zdjęć:

http://tofo.me/tag/janinevandenbosch