(IN)DECOROUS TASTE

(IN)DECOROUS TASTE

(IN)DECOROUS TASTE to połączenie poczucia humoru z formą przerysowaną tak bardzo, że zaczyna docierać do granic absurdu. Lauren Tennenbaum i Lydia Koch stworzyły ten projekt w 2009 roku i od tego czasu ten turpistyczny eksperyment udowadnia, że komizm w designie może wyglądać bardzo spektakularnie.

Buty to tylko niewielki fragment twórczości Lauren i Lydii, ale podchodzą do nich tak samo jak do mebli, zdobień ścian i tkanin, które wypełniają wzorami. Całość wygląda jak połączenie vintage z punkiem, barokowym przepychem i plexi. Z wszystkich butów, które tutaj widzicie najbardziej podobają mi się te, prawie w całości, zbudowane z pieszczoch. Podoba mi się stopa otoczona z każdej strony kolcami.

(IN)DECOROUS TASTE

(IN)DECOROUS TASTE

Ten model nosi sugestywną nazwę – Blond i chociaż wygląda zabawnie to jest trochę demoniczny. Róż, różem, ale mnie zastanawia czyje to włosy i w jaki sposób został ich pozbawiony, bo w opisie możemy znaleźć informację, że są ludzkie. Cała ta linia jest trochę upiorna, wiem że wielu ludzi nie dałoby się zakuć w te buty nawet siłą.

Połączenie butów do biegania Nike z pantofelkami Dorotki z „Czarnoksiężnika z krainy Oz” zrobione z organzy i cekinów. Patrząc na nie nawet ja mam wrażenie, że to jakiś żart.

W porównaniu do tego co widać powyżej to ta kokardka wygląda wyjątkowo niewinnie.

Źródła:

http://www.laurentennenbaum.com/