Bespoke Shoes – Alexander Khorikian

Bespoke Shoes - Alexander Khorikian

 

Równie dobrze o każdej parze butów Alexandera Khorikiana mogłabym napisać osobny artykuł, ale nie cierpię wodolejstwa, a bardziej niż słowa cenię graficzne formy wyrazu, dlatego dzisiaj mam dla Was szybki przekrój przez twórczość założyciela Bespoke Shoes.

Każdy z tych modeli jest niesamowicie kobiecy, chociaż na trochę inny sposób. Na pierwszym zdjęciu widzicie numer 2 z kolekcji LUSCIOUS. Wszystkie buty w tej linii mają bardzo płynne kształty i wyważone, czyste proporcje. Kontrast występuje tutaj tylko w kolorystyce i czasami pojawiają się nity.

Luscious #4

To zdecydowanie najlepsza interpretacja rzymianek/sandałów zbudowanych z pasków jaką widziałam.

Bespoke Shoes - Alexander Khorikian

 

Luscious #3

Bespoke Shoes - Alexander Khorikian

 

Luscious #1

 

High Heeled Monk

Te buty mają w obcasie metalowy rdzeń. który widać z przodu i z tyłu, a reszta została wydrukowana 3D i pokryta skórą. Nie wiem co ma wspólnego z mnichem, mi bardziej kojarzy się ze stylistyką vintage.

 

Elanoide Boot

Te buty to takie brzydkie kaczątko. Założenie „tył na przód” nawet brzmi ciekawie, ale to co z tego wyszło nie nie wygląda za dobrze. To może być nawet praktyczne. Nie trzeba zamka szukać z tyłu, żeby się z tych kozaków uwolnić, bo jest na widoku.

 

Elanoide New Year

Teraz do mnie dotarło co mi przypominają noski tych butów – garbaty nos czarownicy z bajek Disney’a. Pomijając ten fakt to podoba mi się wzór jakby malowany pędzlem. Tak od niechcenia.

 

Salmon Leather

To pewnie przez to, że czytam teraz jedną z książek Pratchett’a, ale materiał z którego są zrobione te buty przypomina mi skórę smoka.

 

Elanoide D’orsay

Ostatnio strasznie podobają mi się wstawki z metalu w butach, te w dodatku mają piękny, głęboki, bordowy kolor

 

Źródła:

http://www.alexanderkhorikian.com/