United Nude Pre A/W 2015

United Nude Pre A/W 2015

United Nude jest stałym bywalcem mojego bloga i zajmuje tutaj szczególne miejsce, bo w pewien sposób przyczyniło się do jego powstania. Trafiają do mnie geometryczne projekty Rema D Koolhaasa. Jeśli lubicie ostre kształty i nietypowe połączenia materiałów to jego obuwie architektoniczne na pewno Wam się spodoba.

Estetyka United Nude jest połączeniem geometrii, angielskich tradycji tworzenia butów (współwłaścicielem UN jest Galahad Clark – szewc w siódmym pokoleniu, prowadzący markę Terra Plana) z inspiracją wielkimi architektami, takim jak: Charles and Ray Eames. Chociaż każdy z tych czynników jest bardzo wyrazisty ostatecznie wychodzi z tego bardzo spójna wizja, której marka trzyma się tak konsekwentnie, że już na pierwszy rzut oka można rozpoznać ich produkty.

Zapowiedź jesienno – zimowej kolekcji jest utrzymana w stonowanych kolorach, ale wstawki z błyszczących materiałów dodają jej wyrazistości. Najbardziej rzucjącymi się w oczy elementami są ostre linie dzielące poszczególne materiały. Łączenia skóry z dzianiną, metalowymi nitami i akrylem, chociaż może trudno to sobie wyobrazić po opisie, dają ascetyczny efekt. Nawet spody podbicia są dopracowanie i wzmacniają ostrą formę ponad nimi.

Chociaż większość modeli ma bardzo zdecydowane kształty, to nie można nazwać ich topornymi, bo noski zaokrąglone w kształt migdału idealnie balansują geometryczne wykończenia platform i obcasów. Noski to jedyny obszar, w którym nie toleruję zbyt ostrych kształtów.

Follow my blog with Bloglovin

 

 

 

 

Źródła:

http://www.unitednude.com/