Odkrycia wakacji

tw

Wakacje to czas kiedy nareszcie można nadrobić przynajmniej część rozwojowych i czytelniczych zaległości, dlatego dzisiaj mam dla Was kilka perełek na które warto poświęcić trochę urlopowego czasu.

ks

Nie mam w co się ubrać

Kiedyś miałam ten problem, ale z czasem poznałam swoje preferencje na tyle, żeby nie spędzać godzin na myśleniu przed otwartą szafą. Pamiętam, że największym zaskoczeniem było dla mnie to, że liczba moich ciuchów nie ma znaczenia. Ważne jest tylko to, czy ze sobą współgrają, dlatego byłam pewna, że Joanna Glogaza w swoim „Slow Fashion” nie odkryje przede mną Ameryki. Całe szczęście to nie jest zwykły poradnik tylko zapis mentalnej podróży z chaosu do, nie tylko ubraniowej, harmonii. Bez łudzenia się, że łatwo jest rozstać się z rzeczami gromadzonymi przez lata i bez rad pisanych z pozycji arbitra, który wie jak powinno wyglądać Twoje życie, tylko Ty jeszcze tego nie łapiesz. Joannie należą się brawa za „pudło mięczaka” i słowa, że styl jest sztuką odejmowania, bo świadomość, że styl nie ma wiele wspólnego z trendami jest naprawdę oczyszczająca.

Nowy wspaniały świat

Jeśli czytając „1984” Orwella cieszyliście się, że to fikcja to przy książce Aldousa Huxleya nie możecie być tego tacy pewni. To futurystyczna powieść opisująca nowe społeczeństwo gdzie wszyscy kochają swoją pracę, każdą wolną chwilę spędzają na rozrywce, nigdy się nie smucą i nie starzeją. Brzmi fajnie tylko jak zwykle istnieje pewne, ale…

5

Bezcenny

To już ostatnia książka w tym zestawieniu. Historia poszukiwań dzieł sztuki, które zniknęły z polskich zbiorów w trakcie wojny. Lubię, gdy pisarze wykorzystują legendy przekuwając je w logiczne fabuły, osadzone we współczesności. W końcu kto nie chciałby znaleźć bursztynowej komnaty? Jest jeszcze nadzieja, bo dzisiaj potwierdzono autentyczność doniesień o pancernym pociągu z czasów II wojny znalezionym gdzieś w Wałbrzychu, ale lepiej nie szukać go na własną rękę, bo najprawdopodobniej jest zaminowany i zostawić to saperom, jak udało im się w Vinci to teraz też sobie poradzą.

Twin Peaks

Nawet jeśli tak jak ja musicie nadrobić zaległości z klasyki to na pewno kojarzycie motyw z czołówki. Już jakiś czas temu miałam ochotę na serial o sennym mieście, w którym dzieją się dziwne rzeczy. Całość jest psychodeliczna, ale trafia do mnie to abstrakcyjne poczucie humoru, równie mocno ja styl vintage kostiumów.

Na koniec jedno muzyczne odkrycie:

 • Ola Collage

  Twin Peaks serial wszechczasów 🙂 właśnie mam miniwakacje i zachęciłaś mnie do tej powieści Huxleya, rozumiem, że jest e-book?

  • Audiobook ? strasznie szybko leci to 7 godzin

 • Kocham Twin Peaks, najlepszy serial. Nie mogę doczekać się kontynuacji w 2016

 • bedekims.pl

  Nowy wspaniały świat czytałam obowiązkowo w liceum. I modliłam się, żeby taki świat nigdy nie nadszedł. Dla mnie to było wręcz niewyobrażalne, nie wiem skąd autor takie pomysły brał ;). A jeśli chodzi o ubieranie się, to właśnie uświadomiłam sobie, że mnie ten problem dotyczy. Chyba czas trochę garderobę ogarnąć. 😀

 • Jak w końcu zdrowie uporządkuje i zacznę mieścić się w stare ubrania to pewnie kupię książkę „Slow fashion”. Wtedy będzie mi chyba potrzebne ogarnięcie tego wszystkiego, wiem ile mam pochowane, a w nadmiarze z sentymentu. 🙂

 • Barbara Kwaciszewska

  Już któraś osoba z kolei poleca mi ten serial.. Nie mam tyle godzin w dobie żeby móc sobie na nowy serial pozwolić ;( obecnie „House of Cards”.

  • Z Hause of Cards póki co jestem na bieżąco 🙂

 • Nowy wspaniały świat mrozi krew w żyłach, tak jak w „1984”. Strach się bać- dosłownie. Fajne podsumowanie wakacji 🙂

 • Gender Gosposia

  Po takiej zachęcie sięgnę po ,,Bezcenną” ksiażkę. Twin Peaks urzekł mnie swoim muzycznym motywem. Tyle lat a klimat ciągle porusza.

  • Ten kontrast pomiędzy czołówką, a akcją jest strasznie interesujący 🙂

 • Bookworm

  O rrrrany, głos tej dziewczyny – więcej takich odkryć proszę 😀

  • Tak niski głos nie do końca psuje do jej zewnętrznej powłoki, dlatego to połączenie jest takie fajne 🙂

   • Bookworm

    Ja i tak zamykam oczy i słucham 😀

 • Nieidealnaanna

  Super inspirujący post, praktycznie wszystkie rzeczy są dla mnie nowością 🙂 Dodaje do mojego kalendarza znalezisk 🙂

 • W końcu muszę się chyba zdecydować na tę książkę – czytam o niej mnóstwo dobrych opinii co rusz, a nadal po nią nie sięgnęłam!

 • TheFiorka

  Zabieram się do kupna „Slow Fashion” już od dłuższego czasu, ale jakoś nie mogę się zebrać. Boję się, że mojego chaosu nic nie ogarnie 🙂

 • Pingback: Odkrycia jesieni - The Odd Shoes()

 • Pingback: Odkrycia stycznia - The Odd Shoes()