Barbara Bui – jak kończą standuperzy

 

Kabuki

Patrząc na to co Barbara Bui robi teraz nie mogłam uwierzyć, że po skończeniu literatuy na Sorbonie zajmowała się standupem. Ta projektantka wietnamskiego pochodzenia założyła swój pierwszy butik w 1983 nadając mu sugestywną nazwę – Kabuki. Od tego czasu jej marka wpisała się na stałe w paryski modowy krajobraz. Wielu młodych projektantów mogłoby pozazdrościć jej determinacji dzięki której utrzymuje się na rynku od ponad trzydziestu lat.

Barbara Bui słynie z wykorzystywania surowych, prymitywnych materiałów takich, jak skóra pytona, krokodyla czy futro, które lubi przełamywać lśniącymi wstawkami srebra i złota. Z jej wszystkich projektów wybrałam te, które ilustrują jej łagodniejszą i bardziej sensualną naturę. Sandały składające się z cienkich pasków zawsze będą wyglądały filigranowo, bez względu na to z jakiego materiału będą zrobione.

Masywna podstawa

 

Na pierwszym zdjęciu możecie zobaczyć bardziej masywny model z bieżnikiem i grubą podeszwą, która funkcjonuje w modzie już tak długo, że nawet ja zaczynam się do niej przekonywać. Na początku ten trend kojarzył mi się z obuwiem ortopedycznym, ale z czasem przestał mnie kłuć w oczy i może sama bym coś takiego wybrała. Ciekawe, czy będzie to kolejny trend przez którego będziemy się czerwienić oglądając swoje zdjęcia.

Podobają Wam się tak grube podstawy czy myślicie, że to chwilowa moda?

 

Barbara Bui

 

Barbara Bui

Źródła zdjęć: