Chie Mihara

Chie Mihara
Często szukam inspiracji do postów na innych blogach modowych i nie tylko. Na stronie Joulenki znalazłam świetny film obrazujący proces projektowania butów przez Chie Mihara.


Przyznaję, że wcześniej nie znałam tej projektantki, całe szczęście przyszedł czas na nadrobienie tej zaległości. Chie pochodzi z Japonii, tam też studiowała projektowanie mody. Poza stworzeniem wizji nowego buta potrafi go samodzielnie zrobić. Zna cały proces produkcyjny od początku do końca. Jej buty, często inspirowane stylem vintage, stanowią połączenie wzornictwa lat 60 i 70 ze współczesnymi technikami ręcznej produkcji obuwia. Aktualnie jej pracownia mieści się w Hiszpanii.
Wszystkie projekty są przepełnione pasją, widać że projektowanie ich przynosi artystce przyjemność. Życzę każdemu, żeby był tak zadowolony ze swojej pracy i uśmiechnięty jak Chie w swoich filmach. Poza designem projektantka przykłada wysoką wagę do wygody, ponieważ jak sama mówi projektuje dla zapracowanych mam i wszystkich kobiet aktywnych. Para od Chie Mihara dołącza do mojej listy butów, które muszę mieć.
Kilka modeli z kolekcji Fall/Winter 2014-15
Chie Mihara
Chie Mihara
Chie Mihara
Chie Mihara
Chie Mihara
Chie Mihara
Chie Mihara
Chie Mihara
Źródła:
http://www.chiemihara.com/collection.html